MĚJTE SE RÁDI – 13. díl

                                                                                


Pocity z konzultací během několika posledních měsíců, mě motivují k napsání tohoto apelu na všechny z vás, kteří se zajímáte o svoje zdraví, o cvičení, o redukci hmotnosti. Nabídnu vám jednoduchý klíč ke splnění vašich cílů, najdete ho ve své hlavě.

Faktem je, že veškerá teorie jde stranou, když se do ní aplikuje lidský faktor se všemi jeho vlastnostmi, s veškerou unikátností. Tudíž mnohdy osvědčené postupy selhávají a výsledek se ne a ne dostavit. V těchto okamžicích můžete ztrácet naději na zlepšení a polevíte ve snaze. To je velmi smutný konec příběhu. To co byste měli udělat, je vydržet! Z mnoha fyziologických důvodů může tělo reagovat pomaleji (snížený bazální metabolismus, špatně dávkovaný pohyb…), ale mohu vás ubezpečit, že reaguje. On totiž není důvod, proč by tělo nereagovalo. Vy nejste nový druh člověka, vaše tělo se vás nesnaží trestat za tuny chipsů a pečených kolen. Pokud se správně zkombinuje pohyb, jídlo a regenerace, úspěch se dostaví. Většinou to startuje pozvolna a toho bodu, kde začínáte hubnout si zřejmě ani nevšimnete, ale co je mnohem důležitější, budete se cítit líp. To je ten správný cíl, protože pokud se cítíte dobře, nemáte důvod měnit způsob, jakým žijete. Našli jste cestu, co vám vyhovuje, a ta vás dovede k redukci hmotnosti (což má mimochodem také svoje fyziologické vysvětlení v produkci hormonů, vyrovnání vegetativního systému na stranu parasympatiku…).

Redukce hmotnosti (tuku), není a nesmí být primárním cílem, to je jen bonus. Snažte se k sobě tak přistupovat, buďte na sebe přísní, ale nebuďte tyrani. Snažte se najít to, co vám vyhovuje, protože jinak to stejně nemá smysl. Poradce je tu pro vaši oporu, ne proto, aby vám něco vyčítal. Vydržte!!!

Mgr. Tomáš Hýna